Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

AgataK (agatak)

  • Offline
  • Ranga: Moderator
  • Data rejestracji: 02/18/2011
  • Strefa czasowa: GMT +0:00
  • Czas lokalny: 13:15
  • Wiadomości: 16
  • Odsłon profilu: 2634
  • Miejsce: Nieznany
  • Płeć: Nieznana
  • Data urodzenia: Nieznana

Podpis

Posty

Posty

emo
Po ubiegłorocznych doświadczeniach w zakresie szkolenia z planowania mamy dla Państwa propozycję nowego szkolenia - "Planowanie przestrzenne i urbanistyka przy użyciu oprogramowania ArcGIS"

Szkolenie dedykowane jest dla osób zajmujących się planowaniem przestrzennym i urbanistycznym, zamierzających wzbogacić swój warsztat planistyczny, poprzez wdrożenie Systemu Informacji Przestrzennej. Program kursu został stworzony przez planistów na co dzień wykorzystujących w swojej działalności aplikacje GIS. W ramach kursu użytkownicy pozyskają zarówno wiedzę dotyczącą podstaw GIS, jak i zaawansowanego wykorzystania funkcjonalności aplikacji dla potrzeb planowania przestrzennego.

Dodatkowe informacje:
1. Specyfikacja szkolenia.
2. Kalendarz szkoleń.
3. Kontakt z działem szkoleń.
NOWOŚĆ!!!: Szkolenie ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Zbliża się aktualizacja LMN za rok 2011 - Zapraszam na szkolenia i konsultacje w tym zakresie. Terminy szkoleń i konsultacji na pierwszy kwartał roku 2012 niebawem pojawią się na www.smallgis.pl.

Aplikacja SprintMAP.LAS dostępna jest w sprzedaży w dwóch wersjach pod ArcGIS 9.* i ArcGIS 10.
Aktualizacja LMN
Kategoria: SprintMAP.LAS
emo
Maciej Lewandowski napisał:
Witam!
... interesuje mnie opinia o "jakości" otrzymywanych danych po użyciu programu SprintMAP.SWDE. Ja używająć swojego programu muszę się sporo nagimnastykować, żeby otrzymać przydatne do dalszej obróbki warstwy.

Pozdrawiam
Maciek


SprintMAP.SWDE importuje geometrie i opis z plików SWDE więc jakość danych przetworzonych naszą aplikacją zależy od danych źródłowych.

Jakiego programu Panu używa i jakie problemy są z danymi?
Przydatność programu
Kategoria: SprintMAP.SWDE
emo


Firma SmallGIS organizuje bezpłatne spotkanie GIS NIGHT dla studentów (i nie tylko) zainteresowanych tematyką GIS, które odbędzie się w dniach 9-10 lipca 2011 w Biszczadach (Radoszyce, gmina Komańcza). Tematyka obejmować będzie min. architekturę oprogramowania ArcGIS i jego rozszerzenia, Państwowe Rejestry Danych Przestrzennych, Standardy GIS, , ECDL GIS, dostęp do zobrazowań satelitarnych w Polsce. Odbędzie się również gra terenowa z użyciem GPS! Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogłoszony zostanie także konkurs na wykonanie najlepszej pracy z użyciem narzędzi SprintMap. Zwycięzca zostanie nagrodzony.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gisnight.pl lub pod numerem telefonu +48 12 425 06 25 oraz e-mailem gisnight@smallgis.pl.

Serdecznie zapraszamy!
GIS NIGHT
Kategoria: Ogólne
emo

Źródło wrosip.pl

"
Mamy przyjemność poinformować, że Standard MPZP Powiatu Wrocławskiego zostanie oficjalnie zaprezentowany na
organizowanym przez Zachodnią Okręgową Izbę Urbanistów seminarium "Problemy planistyczne WIOSNA 2011" we Wrocławiu w dniach 13-14 czerwca br. Prezentacja "GIS w powiecie wrocławskim" odbędzie się pierwszego dnia seminarium o godzinie 12.30

Szczegółowy program seminarium dostępny - tutaj

"
Prezentacja Standard ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo


W ramach spotkania GIS NIGHT, organizowanego przez naszą firmę,ogłoszony został konkurs na najlepszą pracę wykonaną przy pomocy aplikacji SprintMAP..

Zapraszamy Studentów do wykonania studium lub planu aplikacją SprintMAP.MPZP - Zasady konkursu
Konkurs na prace wyk ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Zapraszamy na letnią szkołę GIS, w ramach której odbędzie się między innymi kilka szkoleń związanych z Planowaniem Przestrzennym:
- 8-10.VI
- 29.VI - 01.VII
- 20-21.VII
- 10-12.VIII
- 24-26.VIII

Dla osób rozpoczynających przygodę z GIS w aplikacji ArcGIS przygotowaliśmy dwudniowe szkolenie wprowadzające - "Podstawy GIS". Szkolenia te poprzedzają szkolenia "Narzędzia GIS w planowaniu przestrzennym"

Szczegółowy i aktualny kalendarz szkoleń na www.gis-net.pl
Szkolenie "Narzędzia ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo

Źródło wrosip.pl

"
Informujemy, że dnia 6 czerwca 2011 r. o godz. 10.oo w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, ul. Tadeusza Kościuszki 131, sala 118 odbędzie się prezentacja Standardu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) Powiatu Wrocławskiego, opracowanego w ramach Porozumienia w sprawie wspólnej budowy Systemu Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP.

..."
Prezentacja Standard ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Zródło: www. wrosip.pl
Szkolenia - Standard MPZP
21 kwietnia 2011 r.
W ramach prac nad Standardem Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego Powiatu Wrocławskiego (Standard MPZP) dnia 21 kwietnia br. w pracowni GISLab Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyło się pierwsze szkolenie techniczne w zakresie obsługi aplikacji SprintMAP.wroSIP - wspomagającej opracowywanie planów miejscowych w przygotowanym Standardzie MPZP.
Na szkolenie zostali zaproszeni przedstawiciele gmin merytorycznie odpowiedzialni za tematykę zagospodarowania przestrzennego, jak również urbaniści realizujący projekty planów miejscowych na terenie gmin powiatu wrocławskiego.
Prezentację rozwiązań w zakresie funkcjonalności aplikacji SprintMAP.wroSIP przeprowadzili pracownicy firmy SmallGIS z Krakowa - przedstawiciele dostawcy rozwiązania.
Szkolenie pozwoliło jego uczestnikom na zapoznanie się z podstawową funkcjonalnością przygotowanego narzędzia, w tym realizację kilku testowych scenariuszy prac jakie mają miejsce przy tworzeniu projektu planu. Dla organizatorów - cenne były uwagi urbanistów-projektantów, którzy po raz pierwszy, w szerszym gronie, mieli okazję do zapoznania się z przygotowaną aplikacją.
Oficjalnym partnerem szkolenia była firma ESRI Polska Sp. z o.o.
esri Polska
Czytaj całość
Szkolenia - Standard ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Zapraszamy do lektury artykułu pt:"Technologia GIS w planowaniu przestrzennym – nieunikniona konsekwencja postępu cywilizacyjnego", który został opublikowany na portalu URBANISTYKA.INFO

Streszczenie:
Pomimo znacznych rozbieżności poglądów na temat możliwości ujednolicenia procesów planowania przestrzennego oraz sposobów zapisu informacji związanej z planowaniem przestrzennym, standaryzacja technicznych elementów planu jest nieunikniona. Wymusza ją konieczność interdyscyplinarnej i interoperacyjnej komunikacji międzyludzkiej poprzez media elektroniczne. Informacja planistyczna o wysokiej użyteczności społeczno-gospodarczej musi być jednoznacznie interpretowana przez wszystkich jej użytkowników a zarządzająca dużą ilością informacji przestrzennej i odpowiedzialna za jednoznaczność przekazu instytucja nie może sobie pozwolić na indywidualne interpretowanie każdego kwanta informacji niezależnie. Taki stan rzeczy czyni technologię komputerową zupełnie niewydajną i ogromnie kosztowną. Jest to zupełnie sprzeczne zarówno z ergonomią jak i ogólnym trendem rozwoju społeczeństwa informacyjnego.
Czytaj całość
Artykuł: "Technologi ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
W SprintMAP.MPZP pojawiło się nowe narzędzie umożliwiające tworzenie Rejestru Planów. Narzędzie oprócz tworzenia rejestru posiada mechanizmy do zarządzania planami, szybkiej obsługi planów oraz możliwość integracji planów do jednej geobazy.

Zachęcam do testów tego narzędzia - Pobierz demo
Rejstr Planów
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Ze względu na duże zainteresowanie i częste pytania odnoście wersji aplikacji SprintMAP.wroSIP i SprintMAP.MPZP kilka informacji na ten temat:

SprintMAP.wroSIP jest adaptacją aplikacji SprintMAP.MPZP na potrzeby Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu oraz Gmin Powiatu Wrocławskiego.

Informacje szczegółowe na temat tego wdrożenia znajdują się na stronie poświęconej Standardowi MPZP Powiatu Wrocławskiego dla Powiatu Wrocławskiego.


Aplikacja SprintMAP.MPZP bazuje na SprintMAP.wroSIP ale została rozszerzona o kilka funkcjonalności z czego najważniejsze to?
- podział na dwie implementacje:
* dla Projektanta - zestaw narzędzi wspomagających planowanie przestrzenne (narzędzia do obsługi geometrii, atrybutów, wydruków, analizy i kontroli danych oraz Edytor Tekstu Uchwały)
* dla Administracji - funkcjonalność implementacji dla Projektanta wzbogacona o mechanizmy wykonywania wypisów i wyrysów oraz system obsługi wniosków i decyzji (WziZT).
- tworzenie i pełna obsługa struktur danych:
* MPZP
* STUDIUM
* WZIZT
- automat do importu danych SWDE + mapa własności
- mechanizm tworzenia Rejstru Planów
SprintMAP.wroSIP a S ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
nowakowska napisał:
Opisy, prezentacje na stronie i newsy w sieci kuszą ale czuje się niedosyt ... robicie jakieś prezentacje aplikacji?


Odpowiem Pani w osobnym - wątku
Witamy na forum apli ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Odpowiadając na pytanie zadanie w poście powitalnym przez Panią Nowakowską
nowakowska napisał:
Opisy, prezentacje na stronie i newsy w sieci kuszą ale czuje się niedosyt ... robicie jakieś prezentacje aplikacji?


Oczywiście odbywają się takie prezentacje, możliwości jest kilka:
- prezentacja u Klienta
- prezentacje w siedzibie naszej firmy - serdecznie zapraszamy do Krakowa
- prezentacje online

Wszystkie opcje wymagają indywidualnych ustaleń, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu
SprintMAP.MPZP - pre ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Jeśli brakuje Ci wiedzy GIS lub nie znasz technologii ESRI to zapraszamy do nas!. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko szkolenia z zakresu całej funkcjonalności ArcGIS ale również szkolenia branżowe. Wśród naszych szkoleń znajdziesz również szkolenie Narzędzia GIS w planowaniu przestrzennym - szczegóły na ten temat znajdziesz na www.sprintmap.pl.

Na wszystkie pytania dotyczące szkoleń odpowie Ala
Szkolenie "Narzędzia ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
emo
Witamy na forum aplikacji SprintMAP.MPZP.Zapraszamy do dyskusji na temat naszego rozwiązania wspomagającego planowania przestrzenne w środowisku ArcGIS.


Jeśli chcesz sprawdzić aplikację SprintMAP.MPZP to Pobierz demo. Demo ArcGIS 10 można pobrać ze strony ESRI Polska
Witamy na forum apli ...
Kategoria: SprintMAP.MPZP
More

Teksty i opisy produktów zamieszczone na stronie www.sprintmap.pl są autorstwa firmy SmallGIS i stanowią jej własność. Opisy są chronione prawem autorskim. Właściciel strony zastrzega sobie zakaz kopiowania i wykorzystywania całości lub części materiałów w celach komercyjnych bez jego zgody oraz bez wyraźnego podania źródła.